aktualności KSSImprezy KSS

44 RAJD FESTIWALOWY OPOLE 2013

Ponad 60 załóg wystartowało w 44 edycji Rajdu Festiwalowego 2013r., który rozegrany został w dniach 29-30 czerwca na drogach województwa opolskiego. Zwyciężyła załoga z Opola startując Mitsubishi Lancer. Tegoroczny rajd o długości 178 km z 13 odcinkami specjalnymi w słonecznej pogodzie i tysiącami kibiców na długi czas zapadnie w pamięci wszystkich ze względu na  rywalizację do samej mety. Nasz Automobilklub reprezentowało pięć załóg rajdowych: Maciej Świeboda w klasie 4, Romuald Nowakowski w klasie 1, Oktawian Ostrowicz w klasie 5, Konrad Borczuch w klasie 4, Marcin Nanys w klasie 3. Niestety pech nie opuszczał naszych załóg od początku rajdu, już na wyścigu w sobotnim prologu  z rajdem pożegnał się po zaciętej walce Konrad Borczuch, w którego Fieście padło zawieszenie. Drugim pechowcem okazał się Maciej Świeboda, który z rajdem i wysoka 4 pozycja w generalce pożegnał się w wyniku awarii skrzyni biegów. Jednak największym pechowcem okazał się Romuald Nowakowski, którego pewne 3 miejsce w klasie na 6 zawodników tej klasy uciekło w wyniku błędów nawigacyjnych. Do grona pechowców dołączył Marcin Nanys ze swoja hondą, w której padał system układu doładowania. W  tej sytuacji honoru stajni przypadło ratować Oktawianowi Ostrowiczowi w subaru. Jego 2 pozycja w klasie pomogła zapomnieć na moment o pechu jaki towarzyszył pozostałym załogom naszego klubu. Wszystkie nasze załogi już dziś myślą o 45 edycji, która jest przez organizatorów zapowiadana jako wyjątkowa .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *