MPPZ

42. Rajd Częstochowski 6 runda MPPZ – zaproszenie

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić na
6 rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych – 42. Rajd Częstochowski.

Impreza odbędzie się w dniach 24-27 sierpnia 2023 roku w leśnych okolicach Częstochowy i Śląska.

Baza tegorocznego rajdu jest neoklasycystyczny pałac w Koszęcinie, stanowiący od 70 lat siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Uczestnicy rajdu będą mogli poczuć się niczym sama Królowa Marysieńka, która zamieszkiwała w pałacu podczas gdy Jan III Sobieski spuszczał łomot Turkom pod Wiedniem.

Podczas rajdu będzie można także dowiedzieć się, kto był właścicielem pierwszego automobilu na dzisiejszych polskich ziemiach i dlaczego drogi wokół Koszęcina mają taki kształt, a nie inny.

Na trasie rajdu jak zwykle przygotowaliśmy próby sprawnościowe (SZ), ciekawe próby OTJ oraz próby zabawowe. Nie zabraknie zwiedzania – oprócz wycieczki z przewodnikiem po koszęcińskim pałacu, odwiedzimy Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, pałace a nawet lotnisko gdzie pilot będzie musiał wykazać się umiejętnościami lądowania niczym nasi skoczkowie narciarscy ;)

Pierwszy dzień zakończy sentymentalna wycieczka koleją wąskotorową ze specjalnie dla uczestników rajdu rozpalonym parowozem „Ryś” (oczywiście  wycieczka będzie bez samochodów ;) )

W sobotę zaplanowane (oprócz jazdy i prób sprawnościowych) są dwa pokazy elegancji – jeden w Częstochowie, drugi – w przepięknym zespole Pałacowo-Parkowym w Koszęcinie. Rajd zakończymy tradycyjnym Balem Komandorskim w Sali Balowej koszęcińskiego pałacu, na którym wręczymy nagrody w towarzystwie zaproszonych gości.