aktualności KSS

44 Rajd Festiwalowy na ulicach Opola

00000005       Tegoroczna edycja kultowego Rajdu Festiwalowego obchodzi swoje 44 urodziny. Z tej okazji organizator Automobilklub Opolski przygotował dla zawodników nową formułę rajdu. Już 29 czerwca mieszkańcy Opola zobaczą dwukrotnie zawodników podczas sobotniego miejskiego Prologu, który rozegrany zostanie na węźle drogowym przy ul. Głogowskiej.

Niedziela to 11 odcinków zlokalizowanych na ul. Głogowskiej, przy obwodnicy Opola w okolicach Turawa Park, w Polskiej Nowej Wsi oraz na kultowych wałach, przy ul. Parkowej, gdzie w latach 90-tych rozgrywany był prolog rajdu, zaliczanego do rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Trasa 44 edycji Rajdu Festiwalowego poprowadzona została po równych asfaltowych odcinkach dróg na terenie miasta Opola. Łącznie zawodnicy pokonają w ciągu dwóch dni trasę o długości 174,3 km oraz 19,5 km, w rywalizacji na 13 odcinkach. Zawodnicy jak i kibice mogą z pewnością spodziewać się prób, przypominających prawdziwe rajdowe odcinki specjalne.

W tym roku w imprezie może wziąć udział 70 zawodników. Nowością będą klasy Mitsubishi EVO/Subaru STi oraz klasa Legend, do której mogą zgłosić się kierowcy dysponujący samochodem, który produkowany był do 31.12.1987r.

Oprócz zawodników amatorów startujących w 5 klasach pojemnościowych, w rajdzie może wystartować każdy zawodnik posiadający licencję sportu samochodowego w klasie Gość, a także dziennikarze, którzy będą rozgrywali w ramach 44 Rajdu Festiwalowego, jedną z rund Mistrzostwa Polski Dziennikarzy.

Serdecznie zapraszam wszystkich amatorów szybkiej jazdy do uczestnictwa w 44 edycji kultowego Rajdu Festiwalowego – mówi Bożena Kobyłkiewicz Dyrektor Rajdu. Nasza impreza z roku na rok rośnie w siłę, a trasy stają się coraz bardziej profesjonalne. Chcemy spełniać wymagania zawodników jak i kibiców, którzy chcą oglądać prawdziwe rajdowe zmagania – kończy Bożena Kobyłkiewicz.

Wszystkich zainteresowanych występem w rajdzie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem zawodów. Formularz zgłoszenia należy nadsyłać na adres: autoopol@onet.pl

Więcej informacji znajdziecie na stronach internetowych www.automobilklub.opole.pl oraz na www.rajdfestiwalowy.pl, lub pod numerem telefonu Automobilklubu Opolskiego 77 47 45 919.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *