MILITARIAPojazdy ZabytkoweZloty, spotkania

Muzeum Motocykli – Jana Ferenca

Borowno 51

(dojazd od trasy DK-1 na 2-gim kilometrze skręt w prawo od restauracji „Samolot”)

kontakt:

34-328-92-60

889-820-77

 

 

Mamy kolejne prywatne muzeum. Może nie tak profesjonalne i doinwestowane, jak otwarte niedawno w Częstochowie Muzeum Monet, ale zrodzone z równie gorącej pasji. Kolekcję polskich jednośladów Jana Ferenca w Borownie (tuż obok DK1) odwiedzać można oficjalnie od najbliższego poniedziałku

„W Borownie lub okolicach mogłoby powstać wyjątkowe muzeum polskich motocykli i motorowerów. Brakuje tylko odpowiedniego lokalu. Mieszkaniec tej miejscowości ma ponad 50 maszyn” – tak zaczynał się w „Gazecie” w 2007 r. tekst poświęcony kolekcjonerowi.

Pasjonat lokal przygotował sobie sam, za swoje pieniądze i sprosił gości na najbliższą niedzielę na uroczyste otwarcie muzeum. Maszyn – wyłącznie polskich – ma już 60. Motocykle, motorowery i skutery poustawiane są w wiacie pod ścianami. Nie jest to jednak docelowa lokalizacja muzeum.

– Gmina Mykanów kupiła z myślą o muzeum grunt przy szkole w Borownie z dwoma budynkami pogeesowskimi – mówi miłośnik polskiej motoryzacji. – W jednym dałoby się wygospodarować ze 180 metrów na ekspozycję. Na remont nie ma jednak na razie pieniędzy.

Cały tekst: http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,10373551,Muzeum_motocyklowe_przy_DK1.html#ixzz2CfrY3iG3 

 

 

Michał Nabiał

Gmina kłomnice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *