Bezpieczeństwo

Oświadczenie w sprawie toru wyrazów 17.08.2020

Szanowni Państwo, w związku z doniesieniami medialnymi i informacjami jakie docierają do Automobilklubu Częstochowskiego informujemy, że nasza organizacja nie ma nic wspólnego z działaniami prowadzonymi przez Automobilklub Blachownia w sprawie Toru Wyrazów i zgłaszania jego rewitalizacji do Budżetu Obywatelskiego Gminy Blachownia.

Wyrażamy głębokie zaniepokojenie zaistniałą sytuacją, ponieważ w 2018 roku w porozumieniu z Gminą Blachownia, Miastem Częstochowa oraz Automobilklubem Częstochowskim podpisaliśmy porozumienie w sprawie profesjonalnej rewitalizacji Toru Wyrazów i przekształceniu go nie tylko w bezpieczny, nieuciążliwy dla mieszkańców obiekt, ale też centrum doskonalenia techniki jazdy. W lutym 2020 roku gościliśmy u Pani Burmistrz Sylwii Szymańskiej w celu podpisania umowy dzierżawy toru, co pozwoliłoby nam z własnych środków zabezpieczyć obiekt uniemożliwiając na nim, szkodliwą dla mieszkańców, nielegalną działalność nieodpowiedzialnych kierowców korzystających z obiektu mimo oficjalnego zakazu.

Podpisanie umowy o dzierżawę toru miało być jednocześnie początkiem jego stopniowej rewitalizacji zgodnie z prawem o ochronie środowiska i dostosowaniem go rygorów dotyczących tego typu obiektów na poziomie europejskich standardów – określających między innymi poziom hałasu oraz aspekty środowiskowe.

Do podpisania umowy jeszcze nie doszło a podpisanie zostało odłożone.

Jesteśmy zbulwersowani, że z przekazów medialnych dowiadujemy się o działaniach innej organizacji w sprawie rewitalizacji toru. Automobilklub Blachownia informuje w mediach, że działa w porozumieniu z Gminą.

W tym tygodniu skierujemy do Pani Burmistrz oficjalne pismo w tej sprawie, z prośbą o wyjaśnienia i zajęcie stanowiska.

Poniżej link do dokumentu:

Sprostowanie Tor Wyrazów