Zawodnicy KSS

President Rally Team

Historia i Team
President Rally Team powstał w 2009 r. dzięki sponsorowi – firmie President Electronics Poland. Załogę tworzą dwaj przyjaciele – Piotr Witkowski jako kierowca oraz Jerzy Muskalski – pilot. Zawodnicy rozpoczęli swoją przygodę z rajdami w 2005 r. debiutując w częstochowskim KJS-ie autem Suzuki Swift. Po Suzuki Swift przyszła kolej na epizod autem Fiat Cinquecento, gdzie miejsce Jerzego Muskalskiego na fotelu pilota zajęła żona Piotra Witkowskiego. Start w jedynym rajdzie był niezwykle udany, gdyż załoga zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej. Po tym występie załoga Witkowski – Muskalski przesiadła się do kultowego Subaru Impreza STI. Starty autem tej klasy, trwające ponad rok, pozwoliły załodze na podniesienie umiejętności, które zaowocowały wieloma sukcesami oraz v-ce mistrzostwem w klasyfikacji sezonowej w cyklu Mistrzostwa Chorzowa.

Wizja startów w profesjonalnych rajdach zmusiła załogę do rezygnacji z Subaru na rzecz Opla Astry GSI, w której załoga w ciągu jednego sezonu stawała na podium 15 razy.

 

Marzenie o prawdziwych rajdach urzeczywistniło się dopiero w 2009 r., kiedy to President Rally Team zyskał dwóch strategicznych sponsorów – President Electronics Poland i firmę President Medical Polska. Dzięki tym firmom możliwe było stworzenie budżetu pozwalającego na zakup Renault Clio Sport. W tym aucie załoga wystartowała w rundach Rajdowego Pucharu Polski, w Rajdzie Mazowieckim, w Rajdzie Rzeszowskim oraz w 3. lidze Joker Rally. Ukończenie tych rajdów pozwoliło kierowcy na uzyskanie licencji R1 oraz oficjalny debiut w Pucharze Polski. W następnym starcie, w Rajdzie Karkonoskim, załoga zaliczana była już do klasyfikacji generalnej oraz do klasy N-3.

Kierowca:

 

 

 

Data urodzenia: 13.09.1982 r.
Stan cywilny: żonaty, córka: Ola, syn: Karol
Miejsce zamieszkania: Częstochowa
Data otrzymania licencji: 10.09.2009 r.
Pierwszy rajd: 25 Rajd Karkonoski w 2010 r.
Największy sukces: 2 miejsce w grupie N w 26 Rajdzie Karkonoskim w 2011 r.

Zainteresowania: motoryzacja, narty, rower, muzyka
Przynależność klubowa: Automobilklub Częstochowski

Pilot:

 

 

 

Data urodzenia: 27.04.1983 r.
Stan cywilny: do wzięcia ;)
Miejsce zamieszkania: Częstochowa
Data otrzymania licencji: 10.09.2009 r.
Pierwszy rajd: 25 Rajd Karkonoski w 2010 r.
Największy sukces: 2 miejsce w grupie N w 26 Rajdzie Karkonoskim w 2011 r.
Zainteresowania: motoryzacja, podróże, siatkówka, muzyka
Przynależność klubowa: Automobilklub Częstochowski

President Rally

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *